24
November
2018

KOUKÁM, KOUKÁM NA ZVÍŘÁTKA - pracovní listy pro děti

Autor: Jana
Obrázek na křest

Pracovní karty „Koukám, koukám na zvířátka“ jsou určeny dětem mladšího školního věku k procvičování zraku a zároveň přináší milou formou i informace o několika známých i méně známých kamarádech ze světa zvířat.

Jak tyto karty používat?


Vždy k sobě patří obrázek zvířátka a básnička. Básnička je uzpůsobená do „zrakové tabulky“, tedy tak, aby se s každým dalším řádkem písmo zmenšovalo. Každá básnička má dvě podoby – pro procvičování čtení na dálku (to jsou stránky, které začínají největšími písmeny) a vždy jedna stránka s celou básničkou, která je menším písmem pro čtení na blízko.
 Básničku pro čtení na dálku pověste dítěti nejlépe v pokojíčku, aby ji mělo na očích a mohlo ji sledovat zhruba ze vzdálenosti 2 metru. Je dobré pověsit velký obrázek zvířátka a pod něj listy s básničkou. Děti čtou básničku z určené vzdálenosti až po řádek, který vidí dobře bez nutnosti příliš zaostřovat. Pokud budou básničku takto číst pravidelně, budou postupně schopné číst a hlavně vidět i řádky s menšími písmeny. Důležité je, aby při čtení udržovaly tzv. „uvolněný pohled“.
 

Jak docílit uvolněného pohledu? Jedna z možností je, že se dítě zadívá buď do dálky – nejlépe do zeleně nebo na něco většího, co důvěrně zná. A potom svůj pohled jenom přenese na řádek, který se právě učí přečíst. K tomuto uvolnění pohledu může sloužit i velký obrázek zvířátka k básničce. Dítě si ho chvíli prohlíží a pak přenese svůj pohled na řádek, na kterém právě pracuje.
 
 Karty s velikostí písma na čtení se mohou použít stejným způsobem jen s tím rozdílem, že kartu drží dítě v ruce na  vzdálenost, na kterou běžně čteme, tedy cca 30 cm od očí.
 
Další možnosti, jak s kartami pracovat a i další oční hry, které mohou přispět buď ke zlepšení zraku vašich dětí, nebo k prevenci vad zaostření, se můžete dozvědět na kurzu pro rodiče: „Jak na zdravý zrak u dětí“.
Další inspiraci a kurzy najdete v dalších sekcích našich stránke CENTRUM ZDRAVÉHO VIDĚNÍ
 
Cena: 320,- Kč
 
Koupit můžete u nás v centru SO´HAM, případně si můžete knihu objednat a zašlu vám ji doporučeně na dobírku (+ 120,- Kč) nebo při platbě předem na účet doporučeně  (+ 90,- Kč). 
Po objednání knihy obdržíte e-mailem informace k platbě.
 
OBJEDNAT KNIHU
Odešlete e-mail na: jana@soham.center  a napište, zda chcete knihu na dobírku nebo platbou předem na účet a uveďte své jméno a adresu, kam chcete knihu zaslat.
Děkuji vám za vaši objednávku!
 
 

 

Zpět