25. 1. | Naše oční svaly jsou dnes kvůli počítačům i čtení dlouhodobě v napětí a ve stejné poloze, říká Jana Pozlovská, která lidem slibuje, že se jim díky uvolnění očních svalů a mysli zlepší zrak. Oční lékařka Eva Tihelková s tím nesouhlasí. Nemyslím, že by se tím dalo zbavit dioptrií, nikoho takového neznám, oči je ale opravdu nutné uvolnit a dělat si třeba v práci přestávky, radí Tihelková.
Rozhovor pro interový portál osobního rozvoje Příznaky transformace červenec 2018 nejen o vidění.
Povídání s Janou Pozlovskou - terapeutkou a specialistkou na alternativní práci s očima a viděním. Kde a v čem naleznete svůj zdroj a jak jej využít. Jak žít v lásce se sebou i ostatními. https://www.soham.center
Pokud už se někdo začne zajímat o zlepšení zraku přirozeným způsobem a o možnosti jak vidět opět dobře bez brýlí, zažitá představa je, že stačí dělat pár očních cviků a hotovo.
Jenže… oči jsou součástí našeho úžasného nástroje jménem tělo. A aby nám v něm bylo dobře, tak musí nejen pracovat správně každá jeho součást, ale vše dohromady musí být sehrané a ladit. Jako orchestr. A tak je to i s naším viděním. Není to tedy jenom o očích, ale o spolupráci celého našeho organizmu jako celku.
Na svých přednáškách a seminářích se poměrně často zmiňuji o Dr. Batesovi z New Yorku a často na něj odkazuji.
Možná je teď ta správná chvíle si říci něco o tom, kdo to vlastně Dr. Bates byl a čím tak výrazně přispěl k metodě správného vidění bez brýlí.
William Horatio Bates, 1860 – 1931
Uznávaný oční lékař
V roce 1885 William Horation Bates promoval jako lékař na lékařské a chirurgické fakultě Columbijské Univerzity v New Yorku. Dr. Bates se stal uznávaným a respektovaným očním lékařem v New Yorku, kde také v letech 1886 – 1891přeednášel oftamologii na New Yorské Postgraduální lékařské škole.
Rozhovor s Ondrou Brožem pro internetové rádio Svobodný vysílač leden 2017.
Rozhovor s Ondrou Brožem pro internetové rádio Svobodný vysílač leden 2017.
2.dák
Před pár lety jsem sama stála před otázkou – brýle nosím už asi 6 let na čtení, stále přidávám dioptrie a nebaví mě, pořád je hledat v kabelce a myslet na to, abych je nezapomněla….Co s tím? A tak jsem hledala alternativy a narazila na výzkumy amerického očního lékaře doktora Batese.
Spinální cviky pro každý den.
Během svých seminářů a workshopů často hovořím o vlivu zatuhlé páteře, především té krční, na zatuhlost očních svalů a tím i na zhoršené vidění.
Velkým pomocníkem, kromě odblokování páteře zkušeným reflexním terapeutem, můžou být take spinální cviky na páteř, které bývají součástí všech systémů jógy.
A další možností je třeba i rozcvička na uvolnění páteře a kloubů, které se věnujeme na seminářích a pobytech.
Přednáška na akci Inspirations 17.2.2016 pořádanou Yeah Coach. Brýle a další berličky nám překáží být sami sebou.
V poslední době se ozývá stále více rodičů, kteří chtějí poradit ohledně vad zraku u jejich dětí a nemají chuť rovnou nasazovat brýle.
Může to, co s celkem zajímavým úspěchem funguje u dospělých, být metodou i pro děti?
Jak to vlastně je s vývojem zraku u dětí?
„ Krátkozrakost z více než 95% začíná mezi pátým až desátým rokem věku dítěte. A výrazně narůstá, protože se na krátkozraké oko nasadí mínusové dioptrie.“
Dr. Rasmussen
Pojďme se teď tedy podívat na několik základních zásad, jak můžeme s našimi dětmi pracovat, aby se jejich zrak zlepšil nebo abychom zrakovým problémům co nejlépe předcházeli.
Většina těchto zásad se týká nejenom zdravých očí, ale zdravého vývoje vašeho dítěte obecně. Navíc společné hraní her (včetně těch zrakových) může prohloubit vztah mezi vámi a vaším dítětem.
Rozhovor pro portál osobního rozvoje Příznaky transforamce říjen 2015
Moderátorka Ava Chrtková si pozvala do studia paní Janu Pozlovskou, lektorku a průvodkyni cestou osobního rozvoje, která povídá o svých jedinečných kurzech, které napomáhají lidem odložit brýle a zlepšit si zrak. http://www.centrumzdravehovideni.cz Vyrobila internetová televize Příznaky transformace TV http://www.priznakytransformace.cz
Začíná se vám váš zrak rozmazávat?
Nevidíte už tak dobře jako dříve?
Máte pocit, jako by nebylo všechno s vaším zrakem úplně v pořádku?
Bojíte se, že se váš zrak bude zhoršovat?
Máte v řidičském průkazu nutnost nosit brýle?
Bolí vás hlava nebo máte unavené oči z práce na počítači?
Řekli vašim dětem, že musí nosit brýle?
Už máte dost kupování nových drahých brýlí?
Staly se brýle na čtení vaším základním nástrojem?
Chcete vidět lépe bez brýlí?
Pak pokračujte ve čtení!
První, kdo se zabýval myšlenkou, že jde oči "spravit", byl na přelomu 19. a 20. století americký oční lékař Dr. Bates. Vzhledem k tomu, že oficiální stanovisko v optometrii bylo a stále ještě je, že zrak napravit nejde, byly tyto jeho názory považovány za kontroverzní.
Navzdory tomu ale nebylo možné utéct před jednou skutečností, a to, že v řadě případů opravdu ke zlepšení zraku došlo!
Původní článek byl publikován v Nature magazine 13.května 1999
Graham E.Quinn, Chai H Shin, Maureen G. Maguire, Richard A. Stone
A vy si opravdu myslíte, že je možné oční vadu zlepšit nebo odstranit cvičením?!?
Takto nevěřícně se ptá mnoho lidí, když se poprvé doslechnou o tom, že existují i přirozené metody zlepšování zraku.
Větišinou se na to ptají hned i svého očního lékaře nebo optika a dostanou buď rezolutní odpověď: “V žádném případě!” nebo trošku chlácholivou typu: “No, neuškodí vám oči cvičit, ale vaše oči vám to určitě nezlepší. Smiřte se s tím, že brýle už budete nosit až do konce svého života.”
Zvykli jsme si na to, že pokud máme nějaké problémy se správným viděním, zajdeme k očnímu lékaři, necháme si předepsat brýle a za čas si jdeme pro další, silnější. Říkáme tomu léčba, ale vlastně se nám naše vada nejen nezlepšuje, ale naopak stále v čase zhoršuje. Co s tím? Máme to přijmout jako přirozenou součást života a našeho stárnutí? Nikoliv! Kdo chce, může vidět.